Afery i Bezprawie

Płonące śmieci - kto za tym stoi...

Płonące śmieci - kto za tym stoi...
anonim 26.11.2020 13:28

Czy ktokolwiek odpowiedział za zalew importowanych śmieci?Polskę w ciągu ostatnich czterech lat zalało 1,5 mln ton śmieci. W 2018 i 2019 r. do Polski trafiało ponad 400 tys. ton śmieci z importu rocznie, podczas gdy w 2015 r. było to ok. 150 tys. ton. Dane Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska na ten temat zdobył w interpelacji poseł Krzysztof Brejza. Najwięcej wysyłają do nas sąsiedzi – 68 proc. odpadów przywożonych do Polski pochodzi z Niemiec. Dalej są Włochy, Austria, Dania, Słowenia. Import jest niestety legalny – jeśli odpady są przeznaczone do recyklingu. Problemem Polski jest jednak słaby recykling, śmieci są więc po prostu składowane. (…) konieczność zdobycia gwarancji zabezpieczenia roszczeń, czyli złożenia depozytu gotówkowego lub gwarancji bankowej, dla małej bazy magazynowo-transportowej, gdzie odpady są magazynowane czasowo przed transportem do docelowych wysypisk, to 50–70 tys. zł. Dla dużych zakładów gwarancje wyniosą nawet od miliona do kilku milionów zł. Do tego dojdą, wciąż zresztą nieprecyzyjne, przepisy o całodobowym monitoringu, czyli kolejne wydatki. Efekt? Będzie mniej legalnych składowisk, a nielegalnych nowe przepisy przecież nie obciążą.

Źródło: https://regiony.rp.pl – A. Ptak – Iglewska 04.03, b.r.Powstaje pytanie, czy dotychczasowe, jakże liczne publikacje medialne dotyczące płonących w przeszłości, nielegalnie składowanych i często toksycznych odpadów, znalazły jakiekolwiek odzwierciedlenie w praktyce karnej, czy kto ktokolwiek poniósł odpowiedzialność? Przypominamy np. o sprawie opisywanej opisywanej w 2017r. W Gazecie Lubuskiej, dotyczącej nielegalnego wysypiska przy ul. Tartakowej. Link: Trzy razy D przy Tartakowej! Bo śmieci, póki co, nie znikną Jakoś o tym nie słyszymy, jak się skończyła np. sprawa wielokrotnie płonących wysypisk w Żorach, Kłopotowie, Krzczonowie, itd., czy ktoś poniósł odpowiedzialność, przypominamy, że osoby zamieszane w te wydarzenia były wcześniej bohaterami innych licznych publikacji prasowych dotyczących rozmaitej szkodliwej dla społeczeństwa działalności: 

W 2015r. Gazeta Wyborcza pisała aferze we wrocławskiej SKOK południowo-zachodniej.
W 2012r., zbliżone kręgi były opisywane w Gazecie Wrocławskiej w związku z aferą Polbus. (Link)Czy to przypadek, że we wszystkich tych wątkach przewija się krąg tych samych osób?

Sekcja komentarzy

Anonim

21.12.2020 14:37

ale zadyma..

Anonim

18.12.2020 11:43

mega

Anonim

16.2.2021 21:49

Z tego co wiem, to nawet ostatnio został za śmieci skazany, bodajże w Środzie Śląskiej.

Anonim

16.2.2021 19:56

Przypomina mi to sprawę Tomasza K., który jest zamieszany nie tylko w śmieci ale też w wyłudzenia i oszustwa w tym matrymonialne.Patriot24 pisze o tym.Było też w Państwo w Państwie.Dziwnym sposobem nie można go posadzić.

Anonim

13.8.2021 11:26

MAŁY SUKCES JUŻ JEST 1 ROK WIEZIENIA ZA PALENIE ŚMIECI DZIŚ SPRAWA ZA ODWIESZENIE WYROKU ZA SKOK NO ZOBACZYMY. KOLEDZY MU POMOGĄ